Duyurular

Jstor Ekim ayı online webinar eğitimleri

Değerli Araştırmacılar,
Jstor kullanımıyla ilgili ekim ayı boyunca online webinar eğitimleri düzenlenecektir.

Ekim ayında gerçekleşecek webinarlar:

JSTOR 101

JSTOR'a hızlı bir giriş yapın! Nasıl erişebileceğinize, tarama ve alıntı yapabileceğinize ve taramalarınızı kaydedeceğinize dair kısa bilgiler edinmek için bize katılın.

Eğitim Tarihi:8 Ekim Salı, 21:00 (30 dk.)
Kayıt olmak için tıklayınız


JSTOR 201

Tarama becerilerinizi en iyi şekilde geliştirmeye hazır mısınız?  30 dakikalık oturumumuza katılın ve ödüllü Text Analyzer'ı, JSTOR Workspace'i ve Understandimg Series'i kullanmanın yollarını tartışalım. Ayrıca araştırma ve keşif için eşsiz bir araç olan JSTOR Daily'e göz atalım.

Eğitim Tarihi:16 Ekim Çarşamba, 22:00
Kayıt olmak için tıklayınız

JSTOR'da Tarama Becerileri Nasıl Oluşturulur?

Bu webinarda JSTOR'un öğrencilerin arama becerilerini geliştirmelerine ve daha iyi araştırma stratejileri geliştirmelerine yardımcı olacak birkaç özelliği vurgulanacaktır. Oturum şu konuları kapsayacaktır: JSTOR'un Basit ve Gelişmiş Tarama özelliğiyle ilgili tarama ipuçları, içeriğin daha iyi keşfedilmesini sağlayabilecek gözden kaçan özellikler ve yeni alanlarla ilgili içerik ve temel bilgiye ulaşmaya yardımcı olan yeni bir tür tarama aracı olan Text Analyzer.

Eğitim Tarihi:24 Ekim Perşembe, 20:30 (45 dk)
Kayıt olmak için tıklayınız

Basılı Arapça dergileri dijitalleştirme: ölçülebilir bir çözüm mümkün mü?
Arapça akademik içeriğin dijitalleştirilmesi çeşitli zorlukları da beraberinde getiriyor: uygun maliyetli, doğru ve ölçekli şekilde nasıl yapılabilir? JSTOR kısa bir süre önce bu soruları araştırmak için Beşeri Bilimler tarafından finanse edilen Ulusal Bağış Projesi üzerindeki çalışmasını sonuçlandırdı. Sizleri, yaklaşımımızı ve bulgularımızı tartışıp Arapça dilinde akademik yayın yapma ve lisanslama konusunu daha geniş bir çerçevede kavramsallaştıracağımız ve bazı alanlarda daha fazla araştırma için rapor sunacağımız, Açık İslami Metinler Girişimi'nden Matt Miller ile ITHAKA'dan Anne Ray ve John Kiplinger'in dahil olduğu webinara katılmaya davet ediyoruz.

Eğitim Tarihi:30 Ekim Çarşamba, 16:30
Kayıt olmak için tıklayınız

Her Hakkı Saklıdır © 2020 Hacettepe Üniversitesi Kütüphaneleri
library@hacettepe.edu.tr
Sorumluluk Sınırı