Kütüphanelerimiz

BEYTEPE KÜTÜPHANESİ

Kütüphane, 1975 yılında Beytepe Yerleşkesi'nin kurulmasıyla Sıhhiye Yerleşkesi Kütüphanesinden ayrılarak geçici bir binada hizmet vermeye başlamıştır. Binanın tamamlanmasıyla 22 Ağustos 1977 yılından itibaren şimdiki binasında hizmet vermektedir.

 

SAĞLIK BİLİMLERİ KÜTÜPHANESİ

1958 yılında Çocuk Hastanesi içerisinde kurulan kütüphane 1967 yılında Hacettepe Üniversitesi’nin kurulması ile Hacettepe Üniversitesi Kütüphanesi adını almıştır. 1977 yılında Beytepe Yerleşkesi'nde kütüphane binasının tamamlanmasıyla kütüphane ikiye ayrılarak Beytepe ve Tıp Kütüphanesi oluşturulmuştur. H.Ü. Morfoloji binasında hizmet vermeye başlayan kütüphane binanın yeterli gelmemesi nedeniyle 2003 yılında şimdiki yerine taşınmıştır.

 

ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI KÜTÜPHANESİ

Ankara Devlet Konservatuvarı Kütüphanesi'nin temeli 1924 yılında açılan Musiki Muallim Mektebi’ ne dayanmaktadır. 1936 yılında mektep içerisinde Devlet Konservatuvarının kurulmasıyla Mektep Kütüphanesi'nde bulunan koleksiyon Konservatuvara devredilmiştir. 1982 yılına kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olarak eğitim veren Ankara Devlet Konservatuvarı ve kütüphanesi, aynı yıl Yüksek Öğrenim Kurumu kapsamına alınarak Hacettepe Üniversitesi'ne bağlanmıştır.

 

Her Hakkı Saklıdır © 2020 Hacettepe Üniversitesi Kütüphaneleri
library@hacettepe.edu.tr
Sorumluluk Sınırı