Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

Farmasötik Kimya

CSS Template
  • Yazarlar: Hülya Akgün/Ayla Balkan/A. Altan Bilgin/Ünsal Çalış/Nesrin Gökhan/Sevim Dalkara/Hakkı Erdoğan/Dilek Demir Erol/Mevlüt Ertan/Fügen Özkanlı/Erhan Palaska/Selma Saraç/Cihat Şafak/Birsen Tozkoparan
  • Fiyat: 65.00TL Hacettepe Öğrencileri İçin Fiyat: 50.00TL
  • Yayın Yılı: 2004
Bu kitap, son yıllarda farmasötik kimya alanında gözlenen hızlı ve sürekli gelişmeleri aktaran Türkçe bir kaynak olarak hazırlanmıştır. Kitabın ilk üç baskısının akademik ve eczacılık çevrelerinde gördüğü ilgi nedeniyle düşünülenden daha kısa bir sürede bitmesi dördüncü baskısının yapılmasını gerektirmiştir.
Anabilim dalımız öğretim üyelerinin katkılarıyla hazırlanan ve Eczacılık Fakültelerinde verilen farmasötik kimya eğitimini kapsayan bu kitapta, farmasötik kimya ile ilgili tüm konular ele alınmış ve bu konuların derinleştirilmesi ile ileri düzeyde bir farmasötik kimya kitabı hazırlanmıştır. Kitap, daha önceki baskılarında olduğu gibi, yetmiş sekiz bölümden oluşmakta ve farmasötik kimyanın temel kavramlarının yanı sıra, tedavide kullanılan ilaçların özellikleri, sentezleri, yapıaktivite ilişkileri, etki mekanizmaları, biyotransformasyonları ve kullanılışlarını içermektedir. Konuların verilişinde ise farmakolojik sınıflama esas alınmış ve her grubun önemli bileşikleri sunulmuştur.
Kitabın hatasız olması için gösterilen titizliğe rağmen, okuyucunun ve değerli meslektaşlarımızın olabilecek hatalarla ilgili uyarılarını ve kitap hakkındaki eleştirilerini, daha sonraki baskının iyileştirilmesine katkıda bulunabilmesi amacıyla, beklediğimizi belirtmek isteriz.
Kitabın dördüncü baskısının en iyi bir şekilde yapılması için yardımcı olan Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü ve baskı işini titizlikle gerçekleştiren Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Basım Yayın Koordinatörlüğü değerli personeline teşekkür ederiz.
Bu önemli eserin hazırlanmasında emeği geçen anabilim dalımızın tüm öğretim elemanlarına teşekkür eder, kitabın okuyucularına yararlı olmasını dileriz.