Kütüphanelerimiz
Card image cap

Beytepe Kütüphanesi

Kütüphane, 1975 yılında Beytepe Yerleşkesi'nin kurulmasıyla Sıhhiye Yerleşkesi Kütüphanesinden ayrılarak geçici bir binada hizmet vermeye başlamıştır. Binanın tamamlanmasıyla 22 Ağustos 1977 yılından itibaren şimdiki binasında hizmet vermektedir.

Card image cap

Konservatuvar Kütüphanesi

Ankara Devlet Konservatuvarı Kütüphanesi'nin temeli 1924 yılında açılan Musiki Muallim Mektebi’ ne dayanmaktadır. 1936 yılında mektep içerisinde Devlet Konservatuvarının kurulmasıyla Mektep Kütüphanesi'nde bulunan koleksiyon Konservatuvara devredilmiştir. 1982 yılına kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olarak eğitim veren Ankara Devlet Konservatuvarı ve kütüphanesi, aynı yıl Yüksek Öğrenim Kurumu kapsamına alınarak Hacettepe Üniversitesi'ne bağlanmıştır.

Card image cap

Sağlık Bilimleri Kütüphanesi

1958 yılında Çocuk Hastanesi içerisinde kurulan kütüphane 1967 yılında Hacettepe Üniversitesi’nin kurulması ile Hacettepe Üniversitesi Kütüphanesi adını almıştır. 1977 yılında Beytepe Yerleşkesi'nde kütüphane binasının tamamlanmasıyla kütüphane ikiye ayrılarak Beytepe ve Tıp Kütüphanesi oluşturulmuştur. H.Ü. Morfoloji binasında hizmet vermeye başlayan kütüphane binanın yeterli gelmemesi nedeniyle 2003 yılında şimdiki yerine taşınmıştır.

Card image cap

Hukuk Fakültesi Kütüphanesi

Kütüphane, 2021 yılında Beytepe Yerleşkesinde Hukuk Fakültesi binası içinde hizmet vermeye başlamıştır.