Elektronik Kaynaklarımız A-Z Dizin

Veri Tabanı İsmi Türü Hakkında
AAP (American Academy of Pediatrics) TAM METİN

American Academy of Pediatrics tarafından yayınlanan pediatri alanındaki dergilere erişim sağlamaktadır.

Academic Search Ultimate TAM METİN

Fen bilimleri, teknoloji, beşeri bilimler, kamu yönetimi, sosyal bilimler alanındaki dergilere erişim sağlamaktadır.

ACM (Association for Computing Machinery) Digital Library TAM METİN
Bilgisayar ve bilgisayara dayalı bilimlere yönelik magazinler, dergiler, Özel İlgi Grupları (SIGs) tarafından çıkarılan bültenlere ve toplantı tutanaklarına erişim sağlamaktadır.
ACS (American Chemical Society) Publications TAM METİN

American Chemical Society tarafından 1879 yılından günümüze kadar yayınlanan, kimya ve ilgili alanlarına yönelik dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

AIP (American Institute of Physics) TAM METİN

Genel fizik, astronomi, jeofizik, nükleer ve plazma fizik konularındaki dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

Applied Science& Business Periodicals Retrospective BİBLİYOGRAFİK

1913-1983 yıllarında yayınlanmış olan çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri gibi pek çok konudaki yayınları indekslemektedir.

Applied Science&Technology Index Retrospective BİBLİYOGRAFİK
1913-1983 yıllarında yayınlanmış olan teknoloji ve uygulamalı bilimler alanlarındaki kitap incelemelerini indekslemekte ve Industrial Arts Index’e de (1913-1957) erişim sağlamaktadır.
Art Index Retrospective BİBLİYOGRAFİK
1929-1984 yılları arasındaki sanat tarihi, resim, heykel ve moda tasarımı gibi pek çok sanat dalındaki dergi ve kitap incelemelerine erişim sağlamaktadır.
Beck-Online TAM METİN
Alman Hukukunda yer alan yasalara, şerhlere, hukuksal olaylara ve makalelere tam metin erişim sağlamaktadır.
BMJ (British Medical Journal) TAM METİN

British Medical Association tarafından yayınlanan dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

BMJ(British Medical Journal) Best Practice TAM METİN

Etkin sağlık bakımı için mevcut en iyi kanıtları sağlayan uluslararası bir sağlık kaynağıdır.

Not: Çevrimdışı kullanılarak PDF indirilebilen mobil uygulama için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1) BMJ Best Practice web sitesine (bestpractice.bmj.com) giriş yaparak “Hesap Oluştur” sekmesinden kişisel bir hesap tanımlayınız.

2) Apple Store veya Google Play Store uygulamasına giriniz ve “BMJ Best Practice” uygulamasını indiriniz.

3) İndirdiğiniz uygulama üzerinden oluşturmuş olduğunuz kişisel hesabınızla giriş yapınız.

   Kurumsal aboneliğimiz kapsamında dolaşım (roaming) hakkınızın devam etmesi için her 6 ayda bir kurum ağından BMJ Best Practice web sitesine hesabınızla giriş yapmanız gerekmektedir.


Book Citation Index BİBLİYOGRAFİK
Web of Science Editions kapsamında olup bu yana kurumun/kişinin indekse giren kitap veya kitap bölümünü/bölümlerini ve aldıkları atıfları verir.

WOS ve SCOPUS gibi çeşitli indeksler tarafından taranan makalelerin kaynakçalarında atıf verilen ve kriterlere uygun olarak seçilmiş kitap/kitap bölümlerinin indekslendiği Book Citation Index;
  • Makalelerde yapılmış kitap atıflarını,
  • Kitaplardan kitaplara yapılmış atıfları,
  • Kitaplardan makalelere yapılmış atıfları,
  • Kitaplardan konferansa yapılmış atıfları,
  • Konferanslardan kitaplara yapılmış atıfları verir.
Business Periodicals Index Retrospective BİBLİYOGRAFİK
Business Periodicals Index Retrospective (1913-1982) ve Industrial Arts Index (1913-1957) kapsamındaki dergileri ve kitap incelemelerini indekslemektedir.
Business Source Ultimate TAM METİN

İktisadi ve idari bilimler alanında dergilere tam metin erişim sağlayan bir veri tabanıdır.

Cambridge Books Online TAM METİN

2005-2012 yılları arasındaki e-kitaplara tam metin erişim sağlamaktadır.

Cambridge Journals TAM METİN

Tıp, fen bilimleri, mühendislik, mimarlık, sosyal ve beşeri bilimler gibi alanlardaki dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

Central &Eastern European Academic Source TAM METİN
Multidisipliner alanda Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde yayınlanan farklı dillerdeki dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.
Cochrane Library TAM METİN

Tıp ve sağlık bilimleri konusunda tüm sağlık personeli, tıp araştırmacıları, öğrenciler, tıpla ilgili yasama organları, bakım kurumları ve hastalar için veri sağlayan tam metin bir veri tabanıdır.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

CQ Researcher TAM METİN

Sağlık, Sosyal Eğilimler, Uluslararası İlişkiler, Eğitim, Kamu Politikası, Çevre, Teknoloji ve ABD Ekonomisi gibi konularda gündemde yer alan en önemli sorunları, sıcak gelişmeleri ve tartışmalı bilgileri içerir. Güncel ve son yirmi yıla kadar yayımlanan raporlara ve analizlere erişim sağlamaktadır.  

CRC NetBase E-Books TAM METİN

Kimya, sağlık, bilgisayar bilimleri, mühendislik, çevre bilimleri gibi alanlarda farklı yıllara ait e-kitaplara tam metin erişim sağlamaktadır.


Data Turkey İSTATİSTİK
Türkiye’deki resmi kurumların ve özel kuruluşların ürettiği ekonomik, sosyal, sektörel ve bölgesel verilere erişim sağlamaktadır. Tüm işlemleri tek bir ekranda yapma imkânı sunan Data Turkey’le standart ve statik tablo biçimlerine gerek duymadan sorgulama yapılabilmekte ve veri setlerinin niteliklerine göre çıktılar elde edilebilmektedir.
dMags Dijital Dergi Platformu TAM METİN
Dijital magazin dergilerine web sayfası ve mobil uygulama seçenekleriyle tam metin erişim sağlayarak indirme seçeneği sunmaktadır.

   *Dmags Dijital Dergi Platformu mobil ara yüzüne, kütüphanemizin aboneliği haricinde bir GSM operatörü veya bireysel abonelik ile de ücretli olarak erişilebilmektedir. Hacettepe Üniversitesi Kütüphaneleri aracılığı ile dergilere kampüs dışından ücretsiz erişmek için Proxy ayarları yapıldıktan sonra "Hemen Oku" ya da "İndir" butonu ile hiçbir ödeme yapılmaksızın erişim sağlanmaktadır.

Not: Kampüs ağında olan her bir kullanıcı mobil cihazından dMags uygulamasına giriş yaptığında uzaktan erişim ayarı yapmadan 30 gün boyunca kampüs dışı erişimi aktive olacaktır. Bu sürenin bitiminde tekrar kampüs ağına bağlanılması gerekmektedir.DynaMed DİĞER

Kapsamlı ve güncel kanıta dayalı klinik referans aracıdır. 2000'e yakın hastalık hakkında doğrudan tedavi ve tanıya yönelik bilgi vermekle birlikte doktorlar, tıp öğrencileri ve diğer sağlık profesyonelleri için sentezlenmiş bilgilere erişim sağlamaktadır.

Dynamed Kullanıcı Kılavuzu için tıklayınız.

Ebook Central TAM METİN
Farklı disiplinlerdeki e-kitaplara erişim sağlamaktadır.
Ebook Central DDA Koleksiyonu TAM METİN
Ebook Central DDA Koleksiyonu ile multidisipliner alanda 1 milyonun üzerindeki e-kitaba günlük 5 dk süre ile erişim sağlanmaktadır.
Ebsco E-Books TAM METİN
Çeşitli konu alanlarındaki e-kitaplara erişim sağlamaktadır.
Education Index Retrospective BİBLİYOGRAFİK

Eğitim, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, ortaöğretim, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim vb. konularda bir çok yayını indeksleyerek erişim sağlamaktadır.

Elsevier E-Books TAM METİN

Çeşitli konu alanlarındaki e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

Emerald E-books TAM METİN
İşletme, ekonomi, pazarlama gibi konu alanlarında 2014-2018 yılları arasındaki e-kitaplara tam metin erişim sağlamaktadır.
Emerald Insight TAM METİN

İşletme, pazarlama, insan kaynakları yönetimi, mühendislik ve kütüphanecilik alanlarındaki tam metin kaynaklara erişim sağlamaktadır.

EndNote DİĞER

Araştırmacıların kendi bilgi veri tabanını oluşturmasına, düzenlemesine, taramasına ve paylaşmasına olanak sağlayan bir yazılımdır.

Not: Programı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı web sitesinde yer alan Lisanslı Yazılım Sunucu'ndan diğer yazılımlar kısmından indirebilirsiniz. Yazılım kurulmadan önce "EndNote.zip" dosyasının içeriği bir dosya içine alınıp oradan kurulum yapılırsa lisans anahtarının program tarafından çağrılmasında problem yaşanmayacaktır.


 

ERIC TAM METİN
Current Index of Journals in Education ve Resources in Education Index içerisinde yer alan eğitim alanındaki dergilere erişim sağlamaktadır.
EuropeanViews of theAmericas: 1493 to 1750 BİBLİYOGRAFİK
Amerika ile ilgili ticaret, keşif, din ve ırk gibi çeşitli konularda 1750’den önce Avrupa’da yazılan basılı kayıtların rehberine erişim sağlamaktadır. 
GALE Virtual Referance Library TAM METİN
Sanat, eğitim, çevre, tarih, bilgi ve yayıncılık, hukuk, kütüphanecilik, edebiyat, tıp, din, teknoloji ve daha birçok konuda referans kitaplarına erişim sağlamaktadır. Her bir kitap sesli olarak dinlenmekte ve mp3 olarak indirebilmektedir.
GreenFILE BİBLİYOGRAFİK

Çevre, çevre kirliliği, global iklim değişikliği, yeşil yapılanma, desteklenebilir tarım, yenilenebilir enerji kaynakları, geri dönüşüm gibi pek çok konu alanlarında bibliyografik kayıtlara ve tam metin makalelere erişim sağlamaktadır.

 
Harvard University Press E-Books TAM METİN

Tarih, hukuk, tıp, sosyal bilimler gibi alanlarda e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

HeinOnline TAM METİN

Amerikan Hukuk Sistemine ilişkin dergilerde yer alan makalelere tam metin erişim sağlamakta ve Hukuk dergileri koleksiyonu, Federal Mahkeme Kararları, Uluslararası Anlaşmalar ve sözleşmeler ve Yüksek Mahkeme kararlarını içermektedir.

HukukTürk TAM METİN

Yargıtay Kararları, Danıştay Kararları, Anayasa Mahkemesi Kararları, AİHM Kararları, T.C. Mevzuatı, T.C. Mevzuatı Grupları, Hukuk Bibliyografyası, Resmi Gazete, Kanun Tasarıları’na tam metin erişim sağlamaktadır.

Humanities & Social Sciences Index Retrospective BİBLİYOGRAFİK

1907-1984 yıllarına ait sosyal bilimler, beşeri bilimler, ahlak, toplum vb konularda dergilere, alıntılara kitap eleştirilerine erişim sağlamaktadır.

IEEE (The Institute of Electrical and Electronics Engineers) E-Books TAM METİN

Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler alanındaki e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

IEEE (The Institute of Electrical and Electronics Engineers) Xplore TAM METİN

Elektrik ve elektronik, fizik gibi konu alanlarında Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) tarafından  yayınlanmış makalelere, konferans bildirilerine, standartlara tam metin erişim sağlamaktadır.

IET (The Institution of Engineering and Technology) Digital Library E-Books TAM METİN

Enerji, yenilenebilir enerji, kontrol, telekomünikasyon, devreler ve elektromanyetik dalgalar gibi mühendislik ve teknoloji konu alanlarını kapsayan  e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

IGI Global E-books TAM METİN
Tıp, sağlık bilimleri, mühendislik, hukuk, eğitim bilimleri, sosyal bilimler ve benzeri konulardaki 600 adet e-kitaba erişim sağlamaktadır.
Informa Health CRC NetBASE E-Books TAM METİN
Sağlık Bilimleri alanındaki e-kitaplara erişim sağlamaktadır.
Informa Healthcare TAM METİN

Sağlık Bilimleri alanındaki e-dergilere erişim sağlamaktadır.

INIS (International Nuclear Information System) BİBLİYOGRAFİK

Nükleer, bilim, teknoloji gibi alanlarda  rapor, konferans metni, kitap, patent, tez, kanun, düzenleme, standart gibi dokümanlara erişim sağlamaktadır.

Intihal.net TAM METİN
Akademik çalışmalardaki benzerlik oranını ortaya koymak için Türkiye'de üretilmiş intihal tespit ve raporlama yazılımı olan bir programdır.
Türkçe Kılavuz için tıklayınız.
İngilizce Kılavuz için tıklayınız.


Üyelik için: Ayşe Esra Özkan Çelik- Danışma ve Eğitim Birimi
(Tel: 297 6589 / E-posta: esra@hacettepe.edu.tr)
IThenticate DİĞER

Akademik topluluk arasında önemli bir yer tutan İntihali engelleme konusuyla ilgili olarak kapsamlı akademik içeriğe sahip bir intihal kontrol programıdır.

Bu programı kullanmak isteyen  akademisyenlerin sisteme tanımlanması için  bağlı oldukları  bölüm bilgisi, ad-soyad, dahili telefon ve kurum elektronik posta adreslerini aşağıda isim ve iletişim bilgileri verilen kütüphaneciye bildirmeleri gerekmektedir.

Ayşe Esra Özkan Çelik - Danışma ve Eğitim Birimi (Tel: 297 6589 / E-posta: esra@hacettepe.edu.tr )

Programın kullanımıyla ilgili aşağıda iletişim bilgileri verilen bölümlerle iletişime geçebilirsiniz.

Beytepe Kütüphanesi Danışma ve Eğitim Bölümü Tel: 297 65 88

Sağlık Bilimleri Kütüphanesi Danışma ve Eğitim Bölümü Tel: 305 10 65

Not: Veri tabanı; lisans gereği öğrenci ödevleri ve tezler için kullanılmamalıdır.

Yararlı Olabilecek iThenticate Dosyaları:

Kullanım Kılavuzu için lütfen tıklayınız.

Hızlı Başlangıç Kılavuzu için lütfen tıklayınız.


JAMA (The Journal of the American Medical Association) Network TAM METİN

American Medical Journals'a ait dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

Journal Citation Reports® BİBLİYOGRAFİK

Bilimsel dergilere ait etki faktörlerini ve performans ölçümlerini içeren bir veri tabanıdır.

Journal of Clinical Oncology TAM METİN
Klinik kanser araştırmaları ve uygulamaları hakkındaki yayınlara erişim sağlamaktadır. Bu dergi ile birlikte aşağıdaki dergilere de ulaşılmaktadır.


JSTOR TAM METİN

Kapsamında yer alan Art&Science I, II, III, IV ve Life Science koleksiyonlarında yer alan dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

JSTOR E-Books TAM METİN

Tarih, sosyoloji, hukuk, dil, ekonomi, çevre bilimleri gibi konu alanlarındaki e-kitaplara  erişim sağlamaktadır.

Karger E-Books TAM METİN

Tıp ve sağlık bilimleri alanındaki e-kitaplara  erişim sağlamaktadır.

Lehçediz TAM METİN
Türk Edebiyatının tüm tarihsel ve çağdaş metinleri üzerinde anlamlandırılmış ve gruplandırılmış veriler sunan Türkçe sözlüğe erişim sağlamaktadır.
Lexicomp Online DİĞER

Lexicomp üç tıbbi bilgi kaynağına erişim sağlamaktadır.
  • Lexicomp hasta başı kullanımına yönelik, açık ve öz tıbbi bilgi sağlamaktadır.
  • Facts & Comparisons,® alanında değer verilen çizelgeler, tablolar ve   karşılaştırmalı ek bilgiler sağlamaktadır.
  • AHFS, CMS incelemeleri olarak bilinen kapsamlı bir araştırma çözümü sunmaktadır.
Tüm veri tabanı içeriği:
Lexi-Drugs® (with AHFS Essentials & AHFS DI for hospital and academic clients)
Lexi-Drugs® International
Pediatric & Neonatal Lexi-Drugs™
Geriatric Lexi-Drugs™
Natural Products
Pharmacogenomics
Infectious Diseases
Lab and Diagnostic Procedures

Tüm klinik modül içeriği:
Interactions
Drug I.D.
Calculations
IV Compatibility
Patient Education
Toxicology
İlaç Karşılaştırma İncelemeleri
Facts & Comparisons® for comparative data tables

Lexpera TAM METİN
Mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının bulunduğu hukuk bilgi sistemine erişim sağlamaktadır.

*LEXPERA ile yapılan anlaşma kapsamında veri tabanının kampüs dışı erişimi bulunmamaktadır.
Library, Information Science&Technology Abstracts BİBLİYOGRAFİK

Kütüphanecilik, tasnif, kataloglama, bibliyometri, çevrimiçi bilgi alma, bilgi yönetimi ve daha pek çok konu alanlarında dergi, kitap, araştırma raporları ve tutanakları dizinlemektedir.

Lippincott Williams & Wilkins (LWW) Doody’s E-Books TAM METİN

Tıp ve sağlık bilimleri alanında LWW yayınevine ait e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

Lippincott Williams & Wilkins E-Books TAM METİN

Tıp, sağlık bilimleri, hemşirelik alanlarında e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

MasterFILE Complete TAM METİN
İşletme, sağlık, spor, kültür, eğitim gibi birçok alanda dünyanın önde gelen yayıncılarından derlenmiş popüler dergilere erişim sağlamaktadır. İçeriğinde tam metin dergilerin yanı sıra referans kitapları, birincil kaynak dokümanları ve görsel kaynaklarda bulunmaktadır.
MasterFILE Reference eBook Collection TAM METİN
Sağlık, sanat, spor, finans gibi çeşitli konu alanlarındaki referans kitaplara tam metin erişim sağlamaktadır.
MathSciNet BİBLİYOGRAFİK

Matematik ve matematiğin uygulama alanları olan mühendislik, fizik, bilgisayar vb. makale ve eleştirilere erişim sağlamaktadır.

McGraw Hill Access Medicine TAM METİN

Tıp ve sağlık bilimleri alanında e-kitaplara erişim sağlamaktadır.
 

McGraw Hill E-Books TAM METİN

Tıp, Öğrenci Eğitimi, Mühendislik, Bilgisayar, İş ve Ticaret, gibi konu alanlarında e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

MEDLINE BİBLİYOGRAFİK

Tıp, hemşirelik, diş hekimliği, veterinerlik ve klinik öncesi bilimler alanında temel danışma kaynağıdır.

Mendeley DİĞER
Araştırmacıların, araştırmalarını yönetmelerine, düzenlemelerine, geliştirmelerine ve diğer akademisyenler ile çevrimiçi işbirliği yapmasına imkan sağlayan akademik sosyal ağ ve referans yönetim aracıdır.
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
MIT E-Books TAM METİN

1940’dan günümüze bilgisayar bilimleri, yapay zeka, bilgi teorisi, bilgisayar programcılığı, bilgi teknolojisi ve elektrik mühendisliği gibi alanlarda e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

Nature Journals TAM METİN
Kimya, klinik uygulama ve araştırmalar, çevre bilimleri, yaşam bilimleri ve fizik konularındaki dergilere erişim sağlamaktadır.
   
New England Journal Medicine TAM METİN
Genetik, acil tıp, dermatoloji, endokrinoloji, kardiyoloji, nefroloji gibi birçok alanda hakemlerce denetlenmiş araştırmalara ve interaktif klinik içeriklere erişim sağlamaktadır.
Newspaper Source Plus TAM METİN

Gazete, haber bülteni, dergilerdeki kayıtlara ve aynı zamanda televizyon ve radyo haberlerinin metinleri ile popüler haber kaynaklarındaki günlük bilgilere  erişim sağlamaktadır. 

Newswires BİBLİYOGRAFİK
Associated Press, United Press International, PR Newswire, Xinhua, CNN Wire, Business Wire gibi kaynaklardan dünya haberlerine gerçek zamanlı erişim sağlamaktadır.
Open Dissertations (American Doctoral Dissertations) TAM METİN

1902'den günümüze kadar uzanan Amerikan üniversiteleri tarafından kabul edilmiş 1.150.000'den fazla doktora tezi içermektedir. Open Dissertations, orijinal basılı indeksi tam sayfa resim olarak gösterir ve yazar adı, başlık adı, konu adı ve üniversite adı taraması yapılabilmektedir.

OrthoSearch İSTATİSTİK
Ortopedi topluluğuna özel olarak geliştirilen OrthoSearch, kullanıcılara en alakalı sonuçları sunacak şekilde tasarlanmış, içerikleri detaylıca sınıflandırılmış bir ortopedi keşif aracıdır.
OVID LWW Total Access TAM METİN

Kardiyoloji, dermatoloji, mikrobiyoloji, hemşirelik, pediatri, üroloji, romatoloji gibi pek çok tıp alanında dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

Not: OVID LWW dergilerine ipad üzerinden de erişebilmek için OvidToday aplikasyonunu indirip , uzaktan erişim sağlamak için önce kurumsal erişim şifreniz ile Ovid platformuna giriş yapmanız ( kurumsal şifreniz için lütfen Danışma ve Eğitim birimine başvurunuz.) ve açılan sayfada kişisel hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.   Kurum içinden erişmek istiyorsanız kişisel hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.   


Oxford E-Books TAM METİN
Mühendislik, hukuk, tıp, ekonomi, finans ve sosyal bilimler gibi konu alanlarındaki e-kitaplara tam erişim sağlamaktadır. 
Oxford University Press Journals TAM METİN

Moloküler biyoloji ve biyokimya, biyoloji, iletişim, mühendislik, tıp, ekonomi, bilgisayar bilimleri, matematik, hukuk gibi alanlardaki dergilere erişim sağlamaktadır. 

PNAS (Proceedings of The National Academy of Sciences of the United States of America) TAM METİN

Kimya, biyoloji, mühendislik, ekoloji, genetik, jeoloji gibi birçok alanda yayınlanmış raporlara, yorumlara, eleştirilere, konferans makalelerine erişim sağlamaktadır.

Project Muse E-Books TAM METİN

Eğitim, tarih, dil, psikoloji gibi sosyal bilimler alanında e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

Proquest Dissertations and Theses TAM METİN

Sosyal bilimler, tıp, işletme, ekonomi, psikoloji, insan bilimleri, fen ve teknoloji ve disiplinlerarası birçok konuda yurt dışında yapılmış 2 milyondan fazla teze tam metin ve bibliyografik erişim olanağı sağlamaktadır.

NOT: ProQuest Dissertations &Theses Global için oluşturulmuş eğitim dokümanlarına https://proquest.libguides.com/home bağlantısından erişebilirsiniz.   


Referex Engineering - Engineering Village 2 TAM METİN

Mühendislik ve ilgili alanlardaki e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

Regional Business News TAM METİN

Dünyadaki haber ajanslarının bilgilerini kapsayan bir koleksiyondur. işletme, politika, ekonomi ve diğer uluslararası haber olaylarını içeren A&G Information, Africa News Service, Inter Press Service, Resource News International, South American Business, M2 Communications, PR Newswire gibi kaynakları tarayarak en güncel haber koleksiyonunu korumak için adı geçen kaynakların her birinden son 30 günlük bilgilere erişim sağlamaktadır.

RSC (Royal Society of Chemistry) E-Books TAM METİN

Kimya, biyoloji, fizik, biyofizik, nanoteknoloji gibi konulardaki e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

RSC (Royal Society of Chemistry) Journals TAM METİN

Kimya ve ilgili alanlardaki dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

Sage E-Books TAM METİN

Sosyoloji, eğitim, psikoloji, sağlık gibi konu alanlarında yayınlanmış e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

Sage Journals TAM METİN

Ekonomi, insan bilimleri, sosyal bilimler, teknoloji, tıp ve genel bilimlerle ilgili dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

Science Online TAM METİN

Yaşam bilimleri, uygulamalı bilimler, ekonomi, eğitim konularındaki bilgilere 1997'den günümüze tam metin erişim sağlamaktadır.

ScienceDirect TAM METİN

Elsevier yayınevinin çıkarmış olduğu fen, mühendislik, tıp ve beşeri bilimler ile ilgili dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

Scopus BİBLİYOGRAFİK

Araştırma literatürünün ve nitelikli web kaynaklarının en geniş özet  ve atıf veri tabanıdır.

Social Sciences Index Retrospective: 1907-1983 BİBLİYOGRAFİK
Beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanında 1900'lü yıllara kadar geriye gidebilen kapsamlı bir indeks kaynağıdır.
Springer E-Books TAM METİN

İşletme, ekonomi, kimya, tıp gibi farklı konu alanlarındaki ingilizce ve almanca e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

SpringerLink TAM METİN

Springer yayınevine ait kimya, bilgisayar bilimleri, matematik, fizik, sosyal bilimler gibi konularındaki dergilerine tam metin erişim sağlamaktadır.

NOT: Springer Nature'da makale veya kitap yayınlamak isteyen yazarlar için hazırlanmış interaktif Author Academy modülünü kullanabilirsiniz.

Author Academy'e  http://academy.springer.com/ adresinden erişim sağlanmaktadır.


        
       

Taylor & Francis Online TAM METİN

1997'den yılından günümüze doğa ve yaşam bilimleri, sağlık bilimleri, sosyal bilimler, davranış bilimleri, eğitim, sanat ve beşeri bilimler alanlarındaki dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

Taylor & Francis Online E-Books TAM METİN

Pazarlama, din , psikoloji, tarih, eğitim gibi konu alanlarında e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

Teacher Reference Center BİBLİYOGRAFİK

Profesyonel eğitimcilere yardımcı olmak amacıyla, en popüler 280 öğretmen & yönetici dergisi ve magazininin indeks / özet bilgilerini içermektedir.

The Belt and Road Initiative Reference Source TAM METİN
Dünya çapında multidispliner konuları kapsayan çeşitli e-dergilere, gazetelere, haber bültenlerine, raporlara ve konferans bildirilerine tam metin erişim sağlamaktadır.
Thieme E-Books TAM METİN

Tıp ve sağlık bilimleri alanlarındaki e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

Turcademy TAM METİN
Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur.

Not: e-Kitapları görüntülemek ve indirebilmek için kurumsal e-posta adresinizle kayıt olmanız gerekmektedir.
Turnitin DİĞER
Kullanım: Öğrenci ödev ve tezlerinin kontrolünü sağlamak, intihalleri ve usulsüz alıntıları engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Bu program için sadece akademisyenler adına hesap oluşturulabilmektedir.

Kullanım Kılavuzları: Türkçe kullanım kılavuzu için lütfen tıklayınız. / İngilizce kullanım kılavuzu için lütfen tıklayınız.

Öğrenci kullanım kılavuzu için tıklayınız.

Öğretmen kullanım kılavuzu için tıklayınız.

Turnitında şifre oluşturmak için tıklayınız.

Üyelik ve Yardım sayfası için tıklayınız.

UpToDate Anywhere TAM METİN

Klinik bilimlere yönelik kanıta dayalı acil tıp, hematoloji, nöroloji, akciğer hastalıkları, yoğun bakım ve uyku bozuklukları gibi dallarda vaka sunumlarını içeren Klinik Karar Destek Sistemidir. UpToDate aplikasyonunu mobil cihazlarınıza indirerek kullanabilirsiniz.  


Not: Klinik kararlara yönelik hasta odaklı bir yaklaşım sunarak, tedavi farklılıklarının azaltılmasına ve tedavi aşamasında hasta sonuçlarının iyileştirilmesine yardımcı olan UpTodate Advanced modülüne UpToDate Anywhere içinden erişim sağlanmaktadır.


Aşağıda takip edilecek adımlar ile  Kurumunuz içindeki bilgisayarlarınızdan bir kez kayıt yaptıktan sonra, oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile UpToDate'e evden, telefon ve tabletlerden erişmek mümkün olacaktır.

 Kayıt işlemi: 
1. Kurumunuz içinden UpToDate’e giriniz 
www.uptodate.com/online

2. Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in/Register sekmesine tıklayınız. 
3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde çıkan alanları doldurarak kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz.
4. Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay maili e-posta adresinize gönderilecektir.

ŞİFRENİZİN AKTİF KALMASI İÇİN 90 GÜNDE BİR UPTODATE KİŞİSEL HESABINIZA KURUM İÇİNDEN  LOG IN/GİRİŞ YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR.

 

Genel bilgiler için tıklayınız

Web News BİBLİYOGRAFİK
Dünya çapında çeşitli haber kaynaklarına gerçek zamanlı erişim sağlamaktadır.
Wiley Online Library TAM METİN

Bilgisayar, çevre bilim, eğitim, fizik, hukuk, istatistik, işletme, kimya, matematik, materyal bilim, mühendislik, psikoloji, sosyal bilimler, tıp ve sağlık bilimleri alanlarındaki dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

Wiley Online Library E-Books TAM METİN

Matematik, istatistik, kimya, yaşam bilimleri, fizik bilimleri, mühendislik ve tıp gibi konulardaki e-kitaplara erişim sağlamaktadır.

WoS - Web of Science BİBLİYOGRAFİK
Social Sciences Citation Index - [ 1940 - ]
Science Citation Index-Exp (SCI - EXP) - [ 1940 - ]
Arts & Humanities Citation Index (A&HCI) - [ 1975 - ]
Conference Proceedings Citation Index- Science (CPCI-S)--1990-
Conference Proceedings Citation Index- Social Science & Humanities (CPCI-SSH)--1990-
Book Citation Index: Daha hızlı ve kolay bir şekilde kitaplara ve kitap bölümlerine erişim olanağı sunan, Book Citation Index; makalelerde yapılmış kitap atıflarına, kitaplardan kitaplara yapılmış atıflara, kitaplardan makalelere yapılmış atıflara, kitaplardan konferanslara yapılmış atıflara ve konferanslardan kitaplara yapılmış atıflara erişim sağlamaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


Web of Science ResearcherID Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.
XPharm TAM METİN

Farmakoloji alanında kritik, güncel ve kapsamlı verileri içeren farmakoloji verilerinin yanı sıra, klinik düzeyde tıp doktorlarının da kullanabileceği  bir referans kaynağıdır.